Kredito grąžinimas anksčiau laiko

Grąžinti kreditą anksčiau laiko apsimoka. Daugelis kreditų bendrovių ne tik priims Jūsų lėšas anksčiau nei baigiasi paskolos išmokėjimo laikotarpis, bet taip pat ir perskaičiuos palūkanas. Žinoma, prieš grąžinant vertėtų įspėti bendrovę, kad jos darbuotojai galėtų perskaičiuoti palūkanas ir galutinę grąžintiną sumą.

Trumpalaikiai greitieji kreditai dažnai be tokios galimybės

Nors teoriškai išankstinis kredito grąžinimas turėtų būti siūlomas visose bendrovėse, greitieji kreditai iki 30 dienų dažnu atveju tokios galimybės gali neturėti dėl elementarios priežasties – palūkanos skaičiuojamos kas mėnesį, o ne kas dieną. Visgi, jei sukaupėte pinigus anksčiau nei reikia grąžinti paskolą – geriau ją grąžinkite. Taip bent jau būsite tikri, kad kreditas išmokėtas ir nebebūsite skolingi bendrovei.

Pinigai kišenėje

Nepaisant trumpo kredito grąžinimo termino, verta pasidomėti, galbūt Jūsų bendrovė siūlo grąžinti paskolą anksčiau ir taip sutaupyti. Gali būti taikomos įvairios akcijos, kurių metu anksčiau laiko grąžinus kreditą galite gauti kokių nors simboliškų dovanų: palankesnes skolinimosi sąlygas kitam kartui, didesnes skolinamas sumas ar ilgesnius kredito grąžinimo terminus. Kartais kreditų bendrovės netgi pasiūlo įvairių smulkių dovanėlių: pramogų kuponų, dovanų čekių ar bent jau šokolado plytelę.

Grąžinti didelę sumą leidžia daug sutaupyti

Jei Jūsų turimas kreditas nėra greitasis smulkus kreditas trumpam laikui, tai grąžinti didelę sumą Jums tikrai apsimokės. Visų pirma, palūkanos skaičiuojamos nuo likusios grąžinti sumos. Pavyzdžiui, jei Jums taikomos 10% metinės palūkanos, o turimas kreditas yra 10 tūkst. eurų, tai grąžinus iš anksto pusę sumos palūkanos bus skaičiuojamos tik nuo 5 tūkst. eurų. Tai leis kas mėnesį ženkliai sumažinti paskolos įmoką arba sutrumpins kredito grąžinimo terminą, priklausomai nuo to, kas Jums palankiau.

Geresnė kredito istorija

Sėkmė, geresnė istorija

Išankstinis kredito grąžinimas gali daryti teigiamą įtaką Jūsų kredito istorijai. Ypač palankiai Jus gali vertinti ta kredito bendrovė, kurioje turite aktyvią paskolą. Taip Jūs sukuriate patikimo, mokaus asmens įvaizdį, o tai ateityje gali reikšti kur kas palankesnes skolinimosi sąlygas. Be kita ko, geresnė kredito istorija suteikia daugiau galimybių daugybėje finansinių sričių ir įstaigų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *